Skip to content
Menu

Caparol

CAPAROL CLEAN CONCEPT

Dlhodobé čisté fasády so zárukou až 12 rokov

Budov, ktorých fasádu zohavuje špina, pribúda. Niektoré sú zelené, iné sivé, ďalšie černejú. Sú to budovy určené na bývanie, sú to ale aj budovy verejnej správy, staršie kancelárske budovy, dokonca priemyselné objekty. Čo ich spája? Nevhodná povrchová úprava a zanedbaná údržba. To, že je fasáda špinavá, zvyčajne znamená, že je biologicky napadnutá. 

Jedným z najrozšírenejších problémov je totiž výskyt rias a plesní. Je však nutné si uvedomiť, že to nie je len problém esteticky neprijateľného vzhľadu! Špinavá fasáda predstavuje hneď niekoľko ďalších rizík. Intenzívny výskyt plesní na povrchu fasády totiž predstavuje aj zdravotné riziko. Je hrozbou predovšetkým pre alergické osoby, pretože plesne, resp. ich spory, sa oknami pri vetraní dostávajú do bytov. 

Ďalším rizikom špinavej fasády je postupná degradácia povrchovej vrstvy. Agresívne prostredie v miestach výskytu rias a plesní silno rozrušuje povrchové vrstvy zateplenia. Dochádza k poškodeniu omietky, cez ktorú sa dostáva vlhkosť do výstužovej základnej vrstvy, ktorá je touto vlhkosťou ničená. 

Postupne potom dochádza k väčším škodám a následne k významne väčším investíciám do sanácie systému. Niekedy sa musí dokonca pristúpiť aj k čiastočnej demontáži systému! Je tiež potrebné spomenúť, že pri budovách s napadnutou fasádou musíme počítať s degradáciou hodnoty samotnej nehnuteľnosti!

csm_STOP_7cd1e1984c

Fasádne farby v programe CAPAROL CLEAN CONCEPT

Bolix je popredným výrobcom stavebnej chémie, špecializujeme sa najmä na výrobu kontaktných zateplovacích systémov ETICS. Značka Bolix je od svojho vzniku v roku 1991 synonymom stavebných riešení špičkovej kvality. Doteraz bolo výrobkami BOLIX v 16 európskych krajinách zateplených viac ako 115 mil. m2 fasád.

12 rokov záruka!

ThermoSan NQG

Fasádna farba najvyššej kvality s inovatívnou kombináciou spojiva silikonóvej živice s integrovanou nano kremičtou mriežkou, ktorá zaisťuje čisté a rýchloschnúce povrchy fasád. 

Organicky zosieťované nanokremičité častice tvoria kompaktnú, minerálnu, trojrozmernú kremennú matricovú štruktúru, ktorá chráni fasádu proti znečisteniu a udržuje fasádu čistú po dlhú dobu. Špeciálna kombinácia silikónovej živice a spojiva zaisťuje vodoodpudivosť fasády a vysokú priepustnosť pre vodné pary. 

Vďaka týmto vlastnostiam fasáda extrémne rýchlo vysychá po daždi ako aj od rannej rosy.

thermosan
Carbosol

10 rokov záruka!

CarboSol

Vďaka novo vyvinutým kombináciám spojív SilAcryl-silikón a nanoštruktúre pigmentov/plnív sa podarilo minimalizovať špinenie  náteru. 

CarboSol je vystužený jemnými uhlíkovými vláknami, extrémne odpudzuje dažďovú vodu a je paropriepustný. Tato kombinácia zaručuje dlhodobo bezchybný vzhľad veľmi dlhú životnosť fasády. 

Fasádna farba CarboSol je vhodná ako obnovujúci náter pôvodných silikátových náterov, na disperznej a silikónovej  omietky a ako finálny náter pre zatepľovacie systémy (ETICS). 

Pre matný povrch minerálneho charakteru je vhodná také pre renováciu fasád   historických stavieb.

8 rokov záruka!

Muresko

Fasádne nátery na hladký alebo štruktúrovaný podklad. Silikónová fasádna farba s veľmi dobrou ochranou proti vlhkosti, vysokou priedušnosťou pre vodné pary a dostatočnou priedušnosťou pre CO2. 

SilaCryl báza zaručuje rovnaké farebné možnosti, odolnosť voči vplyvom poveternosti, odolnosť pred kriedovaním a prídržnosť ako najlepšie  farby na báze čistých akrylátov. 

Na hrubých podkladoch Muresko zachováva alebo zalieva štruktúru – podľa stupňa nariedenia. Farba je zvlášť vhodná pre renovačné nátery nosných náterov pórobetónových veľkoplošných stavebných dielov.

muresko